Är det vår nu ?
Idag var det en lekdag på hemmaplan 😊
Idag va vi vara hemma för dels så hade min kusin ett möte hon va på och jag hade telefonmöte som jag va tvungen att ha idag 😊. Min kusins kompis/ jobbarkompis kom hit en stund och umgicks 😊. Mannen följde med sin bror till hans jobb idag.
Först kände sig Karim utanför för att kusinerna ville bara hänga med Fadi och inte med honom och sen kom D:s kompis och sa att han inte fick vara med och leka så han blev ledsen för det. Karim han har verkligen sett fram emot denna vecka och jag kan ju säga att det börja verkligen inte bra för honom sen vi kom hit och igår när vi kom så va D:s andra kompis här och Karim fick inte vara med då heller.




Vi är ute i skogen utanför deras hus och kollar vart vi ska ha äggjakten på lördag 😊 barnen fick syn på oss och följde efter.


Det kändes som det var vår ute idag och ☀️ har verkligen varit framme idag 😊 så skönt
Hoppas ni haft en bra tisdag idag
2 comments on “Är det vår nu ?”
Hej!
Tråkigt att han inte fick va med. Verkligen härligt väder igår. Idag grått. Men vår är iaf förhoppningsvis här nu för att stanna 🌷😊.
Barn är smarta 😅. Gott med lassagn 😋.
Ta hand om dig! 🌸
Ja barn är ju det, ja det va tråkigt att han inte fick vara med